Přihlášení zákazníka
Vyhledávání


Navštivte také:

Svet-aut.cz - Modely aut a hračky z celého světa

Podporujeme:

Andělé bez křídel
(Facebook)

Sbíráme víčka

TIPY & TRIKY

Blahodárná Aloe

Aloe pravá (Aloe barbadensis) je využívána již po tisíce let jako léčivá rostlina, již ve starém Egyptě byla označována za elixír nesmrtelnosti a její používání se rozšířilo po celém světě. Je oblíbenou bylinou v léčitelství i v domácím lékařství a je součástí mnoha kosmetickýchpracích či mycíchproduktů v DEDŘE.
Ani atopikům nevadí   


Jak je to možné?
Protože výrobky obsahují čistý extrakt z Aloe vera barbadensis, tedy složku s příznivým a zklidňujícím vlivem na pokožku. Vyprané prádlo přijde do styku s pokožkou a zklidňující vliv Aloe se projeví. Já jsem začala používat řadu SENSITIVE na dětské prádlo a zůstala jsem u ní i pro běžné praní. Držím se hesla: „Co je dobré pro děti, prospívá i dospělým.“ I když netrpíme kožními problémy, proč si nedopřát něco navíc, což je v tomto případě právě obsah Aloe vera.

Proč jsou všechny čisticí prostředky DEDRA bez chlóru???

Chlórové čističe užité ve větších jednorázových dávkách ničí příznivé (prospěšné) bakterie v domácích čističkách odpadních vod, které pomáhají rozkladu biologických nečistot.

Chlórové čističe, čističe s chlornanem sodným a hlavně jejich výpary dráždí sliznice, což může způsobit komplikace v podobě dýchacích potíží, závratí a mdlob. Výpary ve vysokých koncentracích mohou způsobit i upadnutí do kómatu.

Sterilní prostředí opakovaně a dlouhodobě desinfikované chlórovým čističem může mít za následek oslabení přirozené imunity člověka. Hlavně má negativní vliv na vývoj přirozené imunity u dětí.

Chlórové čističe mají negativní vliv na pokožku a bez ochranných prostředků je práce s nimi velmi riziková.

Dlouhodobá expozice chlórovým výparům z čistících prostředků má za následek vážné zdravotní komplikace. Například pracovníci veřejných plaveckých bazénů, plavci a pracovníci úklidových firem.

Jak to vyřešit ?

Vyhýbejte se čistícím prostředkům na bázi chlóru nebo chlornanu sodného. A používejte pouze ty, které neobsahují chlór ani chlornan sodný (viz etikety složení výrobku).

Ucelenou nabídku čističů bez chlóru a chlornanu sodného naleznete v naší nabídce. Značka DEDRA INNOVATIONS si již od počátku zakládá na tom, že žádný z jejich výrobků neobsahuje chlor ani chlornan sodný. Jde to i bez těchto chemikálií. Jedinou výhodou chlórových čističů je totiž jejich nízká cena.

Značky čistících prostředků, které používají chlór: SAVO, DOMESTOS, BREF, CILIT a další značky. Je důležité sledovat etiketu konkrétního výrobku. Pokud ve složení naleznete chlornan sodný, máte jasno.

Pokud máte nutkavou potřebu chlórové čističe používat, pak vždy dbejte na návod k použití, nepřekračujte doporučené dávkování a používejte ochranné rukavice. Místnost dobře větrejte, abyste zabránili koncentraci výparů z chlórových čističů a nehrozila vám výše uvedená rizika (podráždění sliznic, dýchací potíže, podráždění pokožky, atd.). Pokud je to možné, pak chlórový čistič nahraďte jiným čističem bez chlóru.

…a hlavně uklízejte s rozumem! Nezapomeňte, že všeho moc škodí. To platí i pro úklid a desinfekci.

A vzpomeňte si na naše dětství, kdy jsme neměli problém zvednout bonbon z podlahy a dát ho do pusy bez toho, abychom ho museli předem postříkat desinfekcí.

výše uvedených důvodů společnost Vaše DEDRA s.r.o. nikdy nepoužívala agresivní chlór a chlornan sodný při výrobě čisticích prostředků. Všechny výrobky z naší nabídky jsou již od doby vzniku značky DEDRA v roce 1995 BEZ CHLÓRU. I nadále budeme nabízet jen a pouze takové prostředky, které chlór nebo chlornan sodný neobsahují.

TAKÉ SI NEVÍTE RADY S PRANÍM SPORTOVNÍHO OBLEČENÍ?

Stačí se řídit těmito pravidly:

Perte maximálně na teplotu 40°C (záleží na doporučení výrobce oblečení), použijte jemný program či program přímo pro sportovní oblečení (Sport, Fitness, atd.).
Nepoužívejte aviváž, která může poškodit funkčnost sportovního prádla.
Používejte prací prostředek určený na praní sportovního prádla, který nepoškodí funkčnost a také neutralizuje nežádoucí zápach potu. 
Mohu doporučit Jogging gel, který je jemný, šetrný a nenarušuje funkčnost oblečení.

 • Pokud jste na cestách a nemáte k dispozici žádný prací prostředek tak ihned po každém použití vyperte jen ve vodě. Tím dojde k odplavení potu. 
  Pro praní následujících typů oblečení použijte speciální prostředky: 
  MEMBRANO oblečení s membránou (GORE-TEX, SYMPATEX, eVENT,...)   
  SOFTSHELL softshellové oblečení 

 • Důležité je také sportovní oblečení pořádně vymáchat, aby prací prostředek nezůstal na vláknech a bránil funkčnosti oblečení.
 • Po vyprání ihned vyjměte prádlo z pračky a dejte sušit.
 • Sportovní oblečení by se nemělo sušit na přímém slunci.
 • S použitím sušičky buďte velmi opatrní a nejdříve si zkuste na méně cenném oblečení.


V této kategorii nejsou žádné produkty.