Přihlášení zákazníka
Vyhledávání


Navštivte také:

Svet-aut.cz - Modely aut a hračky z celého světa

Praní

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PRAČKU

Naše každodenní pomocnice v domáctnosti " paní Pračka " si také zaslouží,abychom se o ni občas postarali a dopřáli jí očistu. Když si představíte, s jakým množstvím špíny si musí poradit, mělo by být naší povinností, řádně o ni pečovat. Ona nám to mnohonásobně vrátí takovou samozřejmostí, jako je čisté a voňavé prádlo.

Pokud se Vám zdá, že aviváž již nevoní tolik, jako voněla nebo pokud prádlo již není 100 % čisté tak jako dřív, může být důvodem právě nevyčištěná pračka. Vodní kámen, zbytky pracích prostředků ( připečené na topné spirále ) a další usazeniny do sebe pohlcují prací prostředek i avivážní roztok a tím samozřejmě snižují jejich účinky.

Dopřejte pračce očistnou " koupel " v intenzivním čističi D-LIQUIDATOR ( TL0047 za 79,- Kč ) každé 2 měsíce. Čistič intenzivně odstraní usazeniny v bubnu i vaně pračky a poradí si i s vnitřními částmi ( potrubí, vana i topná spirála )! Další příznivou zrpávou je to, že lépe vypere, ale spotřebuje méně elektrické energie k ohřátí vody, takže ještě ušetříte.

Nezapomínejte také na " mechanickou očistu " naší pomocnice. Pravidelně kontrolujme, zda není zanesená trubička v přepadovém mechanismu dávkovače aviváže a pracích prostředků " v tom šuplíku u pračky " . Každý by měl šuplík alespoň jednou za půl roku vyndat, vyčistit od zbytků prášků a aviváží tak, aby např. aviváž mohla plynule odtékat.

Existují totiž případy, kdy je odtoková část ( přepadová trubička ) aivížní nálevky zanesená a pračka nepere tak, jak by měla. To poznáte, když se i po dokončení praní ( na konci programu ) nadále drží v nálevce na aviváž voda, která vlastně nemá kudy odtéct,protože je zanesená přepadová trubička (!). Tuto trubičku vyčistíte jednoduše - např. vatová tyčinka, která se používá do uší to zvládne hravě. Možná se to zdá složité, ale věřte nám, že vyčištění násypky je nejlepší prevence toho, že pračka " špatně pere ".

Někdy se při zanesení přepadové trubičky totiž může stát, že aviváž nalijete do zbytku vody z předchozího praní - tím nálevku PŘEPLNÍTE a při prvním (!) odstřeďování vibrace pračky tuto přeplněnou nálevku vyprázdní. Podotýkáme, že první odstřeďování je hned po pracím cyklu, takže k vyprázdnění nálevky dojde už (!) před prvním mácháním a né až při posledním máchání.

JEDNODUŠE ŘEČENO:

Jednou za 2 měsíce dopřejte pračce " očistnou koupel " v intenzivním čističi D-LIQUIDATOR
 ( TL0047 )

Každý půl rok vytáhněte celý " šuplík " na prací prostředky z pračky ven.

Řádně jej vyčistěte pod tekoucí teplou vodou.

Přihrádku na aviváže propláchněte teplou vodou.

Zbytky aviváží z přepadové trubičky odstraňte vatovou tyčinkou.

 

Avivážní kondicionéry
Avivážní kondicionéry
Prací prostředky
Prací prostředky
Řadit podle: