Bylinný čaj - ROOIBOS KLEOPATRA - krabička s okénkem - 70 g

Bylinný čaj - ROOIBOS KLEOPATRA - krabička s okénkem - 70 g
Kliknutím zvětšíte
Cena: 59 Kč
Dostupnost: Na skladě do 10 dnů
Model: 5424
Výrobce: Procyon - Mudr. Alice Ratajová

Množství:


Tento produkt se nachází v kategoriích:Bylinný čaj - ROOIBOS KLEOPATRA - krabička s okénkem 

Složení: rooibos, bezinky, květ růže, pomerančová kůra, jablko, list černého rybízu, měsíček květ, černý rybíz plod, aroma.

Balení 70 g

Rooibos (Aspalathus Linearis) 

Objevení možnosti užití byliny rooibos pro potřeby lidské civilizace nastalo na úsvitu 20. století v kapské provincii (Jižní Afrika). V roce 1904 se o rooibos začal zajímat ruský imigrant Benjamin Rooibos a pěstuje se pouze na plantážích Jižní Afriky. 

Nejdůležitější obsažené látky - Železo: je prevencí proti chudokrevnosti, rooibos jej obsahuje v obzvláště dobře vstřebatelné formě. Velmi důležité je pro těhotné a kojící ženy a také pro sportovce. - Fluor: působí účinně proti zubnímu kazu a posiluje zubovinu. Proto je důležitý nejen pro starší lidi, ale působí jako ochrana pro všechny, kdo mají se zuby problémy. - Měď: je důležitá pro vstřebávání železa a vitaminu C, její přísun je významný hlavně při nachlazení a v období rekonvalescence. - Vitamin C: posiluje imunitní systém, působí jako antioxidant a pohlcovač volných radikálů, podporuje proudění krve v těle a zvyšuje příjem kalcia a železa do organismu. 

Je velmi důležitý pro kuřáky (zvýšená potřeba vit. C) a pro lidi ve stresových situacích. - Sodík a draslík: velmi vhodná kombinace pro podporu růstu svalové tkáně. Důležitá pro sportovce a pro osoby se zvýšenou spotřebou minerálů. - Kyselina fenolová: působí proti plísním, bakteriím a virům. Váže vodu ve střevech, a proto podporuje působení dalších účinných látek v rooibosu obsažených. Toto je obzvláště důležité pro pacienty s průjmovými a zažívacími obtížemi. - Rutin: působí jako antioxidant, podporuje prokrvení a zlepšuje látkovou výměnu. Je důležitý pro pacienty s vysokým krevním tlakem. - Querzetin a Querzitrin: pomáhají při depresivních stavech a při poruchách spánku. Jak se projevuje pozitivní vliv rooibosu na zdraví člověka? - Alergie: působí jako přirozené antihistaminikum, bojuje proti alergickým reakcím. Obzvláště účinný je při alergiích na potraviny, prach a při senné rýmě. - Problémy s kůží: díky svým antioxidačním a hojivým účinkům pomáhá při mnoha kožních problémech, jako např. ekzémech, lupence, po slunění - ale i při dětských opruzeninách z plenek. - Srdce a krevní oběh: působí vyváženě na krevní cukr a krevní tekutiny, a proto se hodí jako podpůrný prostředek při arterio-skleróze a poruchách prokrvení. - Nádorová onemocnění: pro svůj vysoký podíl antioxidantů a flavanoidů je doporučován jednak jako prevence, ale i podpůrný léčivý prostředek při rakovinových onemocněních, obzvláště při rakovině plic, kůže, žaludku a střev. - Zažívací potíže: svým protizánětlivým působením a obsahem tříslovin je rooibos vhodný při žaludečních a střevních potížích. Také při tzv. tříměsíční kolice u kojenců dosahuje velmi pozitivních účinků. - Psychické obtíže: především účinné látky Querzetin a Querzitrin pozitivně působící na vznik "hormonu štěstí" Serotoninu jsou důvodem toho, proč je rooibos doporučován při depresích, nervozitě, nespavosti a bolestech hlavy. - Poruchy látkové výměny: kromě běžných terapií pomáhá rooibos tvorbě inzulinu v krvi. 

Rooibos je nápoj pro každou příležitost - lze jej snadno připravit, pije se horký i studený. Vzhledem k tomu, že neobsahuje kofein, je možno ho požít v neomezeném množství. 

Příprava Nasypte do ní rooibos - jednu čajovou lžíci na každý šálek. Zalijte vroucí vodou. Ponechte 2 - 3 minuty vyluhovat. Nápoj je připraven.

 


Nejsou dostupné žádné další obrázky.