Bylinný čaj - PRAŽENÉ MATÉ - krabička s okénkem - 50 g

Bylinný čaj - PRAŽENÉ MATÉ - krabička s okénkem - 50 g
Kliknutím zvětšíte
Cena: 59 Kč
Dostupnost: Na skladě do 10 dnů
Model: 5011
Výrobce: Procyon - Mudr. Alice Ratajová

Množství:


Tento produkt se nachází v kategoriích:Bylinný čaj - PRAŽENÉ MATÉ - krabička s okénkem 

Obdoba maté zeleného jen je pražené.

Jedná se o výhonky Cesmíny paraguayské (YERBA MATE). Je nejoblíbenější povzbuzujícím nápojem Jihoameričanů.

Připravuje se z drcených listů stromu Cesmíny paraguayské. Při sklizni se osekávají celé větve, na nichž se lístky sežehnou ohněm a poté se dosuší na slunci. Maté se pije z tykve Calabassy a usrkává se kovovým brčkem Bombillou. Maté vyniká vysokým obsahem kofeinu, má pozitivní vliv na činnost mozku, přičemž práce srdce není zatížena.

Obsahuje více než dvacet aminokyselin, vitamíny B1 a B2, minerální látky, jako magnesium, mangan, vápník, železo a fosfor. Maté podporuje také trávení, napomáhá odbourávat tuky. Velmi povzbuzující nálev natrpklé chuti kouřového charakteru.

Dnes je maté neoblíbenějším nápojem jižní Ameriky. Pěstuje se především v Argentině, Brazílii, Chile, Paraguaji a Uruguaji.

Vysoký obsah kofeinu v kombinaci s ostatními látkami má pozvolný a rovnoměrný povzbudivý účinek. Proto má maté značný význam u domorodých obyvatel, které díky němu vydrží dlouhodobé fyzické vypětí bez přísunu potravy. Jednoduchým a zcela přirozeným způsobem pomůže snášet hladovění a ke všemu působí mírně projímavě a močopudně.

Hodí se jako doplněk k dietním režimům. Podle nejnovějších výzkumů provedených v minulém roce obsahuje Yerba Maté nejen mnohé vitaminy, minerální látky a stopové prvky, ale také mimořádně účinné látky, které posilují imunitní systém, účinkují proti mnoha alergiím a senné rýmě.

Pravidelné popíjení mate potom působí na celý lidský organismus omlazujícím efektem.

Matéin - alkaloid obsažený v mate - je chemicky velmi blízký kofeinu. Působí sice také povzbudivě, není však návykový. Díky jeho spolupůsobení s ostatními obsaženými látkami se povzbuzující účinky mate utlumují. Proto lidé, kteří jsou přecitlivělí na kofein, mohou mate popíjet bez omezení. Také ten, kdo trpí poruchami spánku, může při dlouhodobém užívání mate nalézt pomoc, neboť tento nápoj podporuje normalizaci cyklů spánku a bdění v lidském organismu.

Kromě toho mate reguluje šetrným způsobem funkci ledvin, protože působí proti zadržování přebytečného množství tekutin v těle.

Také vliv na úpravu tělesné hmotnosti je při alespoň několikaměsíčním popíjení mate patrný. Fakt, že pročisťuje tělo od toxických látek a zmírňuje pocity hladu, je ještě totiž podpořen skutečností, že aktivuje látkovou výměnu.

Zvláště je nutno upozornit na pozitivní účinky mate pro celý lidský trávící systém. Je účinným pomocníkem pro toho, kdo dlouhodobě trpí zácpou - tuto poruchu dokáže mate velmi účinně a rychle regulovat. Bylo také zjištěno, že mate podporuje regeneraci poškozené střevní sliznice.

Pro diabetiky, ale i pro ty, kteří bezprostředně po jídle cítí únavu a malátnost, může být zajímavá informace, že mate normalizuje hladinu cukru v krvi. Posiluje také funkci srdce a celého krevního oběhu, přispívá i ke snížení krevního tlaku.

Yerba maté obsahuje následující látky: beta-karoten, vitaminy A, C, E, B-komplex, magnesium, kalium, kalcium, železo, mangan, křemík, fosfor, fosfát, síru, chlorofyl, cholin a inositol.

Klasická příprava: Mate zalijeme vroucí vodou, necháme max. 5 minut luhovat a poté ocedíme. Čím déle jej necháme luhovat, tím je nálev povzbudivější. Po 5 minutách však začíná čaj hořknout. Ze stejné dávky je možno připravit ještě druhý nálev. Hotový čaj je poté možno ochutit citronem nebo javorovým sirupem.


Nejsou dostupné žádné další obrázky.